01/09/2013 – 12:04 — Vladan

Aneb cesta pro otužilce …

S partou přátel jsme se rozhodli vyrazit si na moto. Původně jsme plánovali serpentýny v Alpách. Nejdřív jsme se nemohli rozhoupat a ikdyž jsme konečně stanovili termín, který nám všem vyhovoval, nesehnali jsme rozumné ubytování. Vydat se jen tak na “blint” jsme zavrhli. Došlo na plán B – Dlouhé stráně v Jeseníkách. Sraz jsme měli v sobotu v 10 hod. v Jihlavě.

Plán na sobotní ráno: výměna brzd, kapalin, atd… , zabalit pár věcí do kufru. “Do deseti to vklidu stíhám.” … 🙂 Ve čtvrt na jedenáct volal JR “Kontrola spánku” “Spánek v pořádku, já se na nohách od sedmi, ještě musím odzkoušet nový brzdy.” “Tak jedeš nebo ne? Máme na tebe čekat?” … Dohodli jsme se, že peleton dojedu někde po cestě.
Dostihl jsem je zrovna, když obědvali v ????. Zbytek cesty jsme už absolvovali společně. Naše partička byla dost různorodá: chopper, cesťák, sport, supersport. Jeli jsme tak, aby každý v pohodě stíhal. Občas se některý z rychlejších strojů utrhl a zmizel v dálce, aby na nás zase mohl počkat. Jakmile jsme přijeli ke klikaticím … nechali jsme výletníky se kochat a “šlápli” jsme na to.
….

Přečerpávací vodní elektrárma Dlouhé Stráně v Hrubém Jeseníku. Uvedení do provozu 1996.
– Horní nádrž Dlouhé stráně je 1350 m nad mořem a pojme 2 719 750 m³ a zabírá plochu 15,4 ha, největší hloubka je 26 m.
– Dolní nádrž na řece Divoká Desná je 824,7 m nad mořžem, má celkový objem 3 405 000 m³ a plochu 16,3 ha.
– V útrobách elektrárny se nachází dvě francisovy turbíny o výkonu 2x 325 MW. Elektrárna může z klidu do maximálního turbínového výkonu přejít za 100 sekund a dodávat energii nepřetržitě šest hodin.
– K pokrytí vlastní spotřeby elektrárny slouží Dlouhé stráně II s Francisovou turbínou o výkonu 163 kW.

 

Moto výlet – Jeseníky a Dlouhé stráně 15.09.2012