Út, 01/08/2013 – 18:26 — Vladan

Ubělo sedm týdnů a je tu druhý závod. Vše už skoro přestalo bolet a tak se můžeme zase s Jasanem sejít na startovní dráze. To ale zase předbíhám.

Hned po minulém závodě jsme začali sčítat škody. Bylo rozhodnuto – potřebujeme “novou” motorku.
Základem nového vítězného motocyklu byla opět Jawa 05. Po předchozí zkušenosti jsme motocykl upravili na teréní závod. Pořádné drapáky, slušné odpružení, bezvadný motor a laděný výfuk nám měli zajistit výtězství.
Za zvuku burácejících strojů jsme se řítili obtížnou a místy nebezpečnou tratí. Po většinu závodu se nám dařilo stíhat soupeře na tzv. speciálech. Díky perfektně odladěnému motoru jsme drželi krok. Samozřejmě nějaký ten šrám jsme utrpěli my i motocykl. Upadnutá stupačka nás nemohla zastavit… s nohou na výfuku a vražedným výrazem jsem se řítil vstříc výtezství viííí viíí viííííí – tam kde ostatní zaklapli a brzdili. Po třech hodinách jsme se drželi na 4. místě … tak jsme na to šlápli ještě víc.
Bohužel na začátku čtvrté hodiny zhasl motor. S vypětím sil Jasan dotlačil stroj do depa – následná oprava stroje byla nutná. Asi po půl hodině jsme ale byli znovu na trati. Toto zdržení nás stálo bednu. Přesto jsme bojovali dál co to šlo. Najeli jsme ještě deset kol, než se motor znovu ozval. Tentokrát to už byl konec …

Datum: 22.09.2012
Oficiální popis tratě: Polní cesty 4200 m
Lokalita: Jedousov
Počet závodníků v teamu: Max. 3 jezdci na jeden stroj
Jezdec 1 ………. VB
Jezdec 2 ………. Jasan H.
Vedoucí depa … JR
Mechanik ………. VB mladší
Motocykl: Jawa 05 kategorie klasik
Startovní číslo 43
Účastníci a stroje: Klasik (17 účastníků), Speciál (14 účastníků)

Resumé:
Stroj soukromé výrobny JasaRF toho času nepojízdný
Závodníci odřeniny, naraženiny
Výsledky: počet kol 38, umístění 12
nějaké foto:

Co závěrem? Zima je dlouhá, … milí fanoušci, těšte se na jaro a soupeři – třeste se. 🙂

Fichtl Cup 09 2012