Út, 01/08/2013 – 17:17 — Vladan

aneb jízda seniorských motocyklů nebo jízda seniorů na motocyklech?

Byl bych rád kdyby se mohlo konstatovat, že po několikaměsíčních přípravách, úpravách a ladění motocyklu a následných testovacích jízdách, jsme se odvážili, přihlásit se na závody.

Ale bylo to trochu jinak …

Poté co někdo z nás dostal “dobrej nápad” a přihlásil nás na závody padesátek v terénu (náš dlouholetý kamarád Jasan), zbývalo jedinné – motocykl!
Jistě si dokážete představit tuny nákresů, výkresů, výpočtů, bezesných nocí nad “železím”, které se mělo co nevidět proměnit v nejlepší závodní motocykl, který bude na startu (jsme Snílci a tak si neklademe malé cíle) S pokřikem “Účastní se všichni, my jedeme zvítězit” jsme skutečně připravili motorku na závod. Poslední drobné úpravy jsme doladili hodinu před závodem, takže jsme jeli naostro. Zkušební jízda bylo první kolo 5ti hodinového závodu v terénu.

Datum: 04.08.2012
Oficiální popis tratě: Polní cesty 4800 m + Asfalt 700 m
Lokalita: Svinčany
Počet závodníků v teamu: Max. 3 jezdci na jeden stroj
Jezdec 1 ………. VB
Jezdec 2 ………. Jasan H.
Vedoucí depa … JR
Motocykl: Jawa 05 kategorie klasik
Startovní číslo 20
Účastníci a stroje: Klasik (21 účastníků), Speciál (7 účastníků)

Náš motocykl se řadil do kategorie klasik. Hned na startu nás (především mě) čekalo “milé” překvapení. Vybíhalo se do kopce směrem ke startovnímu stanovišti, kde na mě čekal špičkový motocykl a stájový kolega JR. Jakmile jsem doběhl k motorce, stačilo nastartovat a vyjet. Po několika pokusech jsem byl roztlačen a projel startem. “Hlavně ať to jede!!” A ono to jelo. Trať byla náročnější, navíc bylo po dešti, než se zdálo a tak z plánu střídat se po 1 hodině brzy sešlo. Nakonec jsme se střídali asi každá 4 kola. První hodinu se nám dařilo, drželi jsme se těch nejlepších. Jak to tak bývá, kdo riskuje – ryje… on to byl vlastně spíš let … Teď už se tomu směju, odnesla to žebra, ale byl to závod … takže jsem se zvedl a jel dál. V některém z dalších kol “držkopád” neminul ani mého stájového kolegu . 🙂 Naštěstí motocykl, i přes nutnost drobných oprav, šlapal pořád dál. Začínala už čtvrtá hodina závodu … a stalo se to! Stroj dojel 🙁 a jak jinak pod jedním z kopců. Do cíle i do depa daleko, naštěstí ten “šťastlivec” jsem nebyl já.
Z pohledu depa to bylo náročné kolo. Běžně jsme kolo jezdili pod 8 min, ale když už to trvalo 10 minut bylo jasné, že je problém. Po 20 minutách jsme se jali hledat závodníka i závodní stroj. Bylo jasné, že jsme dojeli.

Resumé:
Stroj soukromé výrobny JasaRF toho času nepojízdný
Závodníci odřeniny, naraženiny, naštíplá žebra a úsměv na tváři
Výsledky: počet kol 17, umístění 18

video jak jsme našli Jasana
http://eddie-racing.rajce.idnes.cz/Svincany_2012/#P12809611.jpg

A co dál? Přeléčení bolístek a stavba nového stroje, další závod čeká.

 

Fichtl Cup 08 2012